اتاق نوزاد

دوازده نکته مهم برای طراحی اتاق نوزاد Leave a comment

دوازده نکته مهم برای طراحی اتاق نوزاد

 

بر طبق نظرها و پیش بیش بینی ها برای جدیدترین طراحی 2016 اتاق نوزاد به 12 نکته اساسی میتوان اشاره کرد که میتوان با این نکات طراحی های زیبا و کارآمدی را داشته باشیم:

 

1- بازگشت به سادگی با ابزار رنگ

رنگهای نرم و یکنواخت با هم را فراموش کنید و سعی کنید از رنگهای جذابتر و غیر رسمی تر استفاده کنید،کمی شجاعت به خرج دهید

 

2- استفاده از رنگ طلایی ملایم

طبق نمونه های مطرح سال 2016 استفاده از رنگ طلایی ملایم زیاد دیده شده،شاید بتوان گفت از رنگ صورتی معمول کمی نوگرایانه تر میباشد و یک حالت لوکس و افسونگری به اتاق نوزاد میدهد

 

3- استفاده از المان های بومی

استفاده از وسایل تزئینی همچون المانهای سرخپوستی یا دریایی یا مشابه میتواند اتاق کودک را به مکانی جذاب و دلپذیر تبدیل کند.

 

 

4- طراحی یکپارچه مدرن شیک تر از همیشه

مدت خیلی طولانی است که طراحی مدرن اتاق نوزاد هنوز با زیبایی و وقار خود چشم نوازی میکنو،استفاده از رنگهای سفید و روشن و ساده میتواند شما را برای این کار کمک به سزایی کند.

 

 

 

5- بالا در آسمان

در سال جدید نگاه ما به آسمان و در ابرهاست،در این نوع طراحی ما از المانهای ابر و آسمان به صورتهای کاغذ دیواری یا لوستر کودک و ابرها و عروسکهای نمدی استفاده میکنیم

 

6- استفاده از چوب طبیعی

چوب طبعی با رنگ اصلی آن یک استفاده خیلی شکیل در طراحی اتاق نوزاد میباشد،استفاده از آن در ساخت طاقچه،وسایل آویزی و حروف چوبی قطعا یک پیشنهاد زیباست

چوبی اتاق کودک 300x200 - دوازده نکته مهم برای طراحی اتاق نوزاد

 

 

7- تخت خواب نوگرایانه

چیزی که در این مرکز توجه بوده رفتن به سمت طراحیهای نوگرایانه و بعضا نامعمول تخت خواب نوزاد است،این طرحها میتواند با اشکال ، رنگها و متریالهای غیر معمول همراه باشد،تخت نوزاد را به یک وسیله تک و دوست داشتنی تبدیل کنید

خواب کودک مدرن 300x209 - دوازده نکته مهم برای طراحی اتاق نوزاد

 

8- رنگ یعنی همه چیز

در گذشته رنگ آمیزی اتاق نوزاد به یک یا دو رنگ انجام میشد ولی طراحیهای نو گرایانه جدید تمایل به رنگهای الوان و جسورانه بیشتر نشان میدهند

اتاق نوزاد 263x300 - دوازده نکته مهم برای طراحی اتاق نوزاد

 

9- الهام گرفتن از سفر و ماجراجویی

از المانهای سفر و ماجراجویی استفاده کنید و سعی کنید از جملات الهام بخش شبیه به “تو بزرگترین ماجراجویی” یا “هرگز متوقف نشو” و امثال آن در اتاق نوزاد و کودک جهت الهام بخشیدن به کودکان استفاده نمایید.

کودک سرخپوستی 300x199 - دوازده نکته مهم برای طراحی اتاق نوزاد

 

10- نورپردازی که میدرخشد

آویز و لوستر کودک چشم نواز، آباژور های کودک الهام گرفته از شخصیتهای کارتنی و یک نورپردازی تک میتواند یک اتاق نوزاد تک و زیبا برای شما به ارمغان آورد.

 

11- وسایل قدیمی شیک

برای تزیین اتاق نوزاد میتوانید از اشیاع قدیمی و فانتزی استفاده نمایید،وسایل عتیقه میتواند زیبایی خاصی به اتاق کودک بدهد.

 

 

12- فضای کیهانی

استفاده از سمبولهای فضای کیهانی همانند کاغذ دیواری ستاره ای یا لوستر کودک ماه و ستاره به همراه رنگهای خاکستری، سیاه و سفید میتواند درخشندگی خاصی به اتاق نوزاد بدهد.

 

امیدواریم توانسته باشیم با این نکات تفکر جدیدی به شما بدهیم، در صورت تمایل فرستادن عکسهای اتاق کودک دلبندتان میتواند ما را خوشحال کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید